5 najpopularniejszych krzewów ozdobnych

Krzewy ozdobne to sposób na dodanie piękna i koloru do każdego ogrodu. Są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu łatwo wybrać idealną roślinę do swoich potrzeb i oczekiwań. Istnieje wiele różnych rodzajów krzewów ozdobnych, przyjrzyjmy się pięciu najpopularniejszym odmianom.

Bukszpan i forsycja

Bukszpan to wiecznie zielony krzew ozdobny, pochodzący z Europy i części Azji. Dorasta do 4 metrów wysokości, ma małe, błyszczące liście. Jest to roślina wolnorosnąca, można ją przycinać, aby nadać jej pożądany kształt. Jest idealny na żywopłoty.

Z kolei forsycja to liściasty krzew ozdobny, pochodzący z Azji Wschodniej. Ma jasnożółte kwiaty, które kwitną wczesną wiosną. Rośnie nawet do 3 metrów wysokości, ma wyprostowany pokrój. To doskonały wybór, aby dodać koloru do każdego ogrodu. Jej jasnożółte kwiaty wyróżniają się na tle ciemnozielonych liści. Jeśli szukasz innych roślin do swojego ogrodu, nasza firma z okolic Pruszkowa pomoże Ci wybrać idealne krzewy ozdobne.

Ostrokrzew kolczasty, hortensja i tawuła japońska

Ostrokrzew, to gatunek wiecznie zielonego krzewu pochodzącego z Europy, zachodniej Azji i północnej Afryki. Jest uprawiany jako roślina ozdobna, wykorzystywana w kompozycjach kwiatowych.

Hortensja pochodzi z Japonii. Dorasta do 2 metrów wysokości i szerokości. Wytwarza duże grona kwiatów w odcieniach różu, błękitu, fioletu lub bieli. Są one niezwykle atrakcyjne dla motyli i innych owadów zapylających. Liście są ciemnozielone latem, a jesienią zmieniają kolor na żółto-pomarańczowy.

Tawuła japońska to z kolei krzew liściasty pochodzący z Japonii i Korei. Ma wyprostowaną, kopcową formę i dorasta do 2 metrów wysokości oraz szerokości. Wiosną i latem wytwarza jasnoróżowe kwiaty. Jesienią liście zmieniają kolor na żółto-pomarańczowy.

Zamknij menu